«Зелене пекло» – рай для нового MINI John Cooper Works GP.

«Зелене пекло» – рай для нового MINI John Cooper Works GP.

РАЙ ДЛЯ НОВОГО MINI JOHN COOPER WORKS GP.

Найшвидша і найпотужніша модель британського бренда, коли-небудь схвалена для доріг загального користування, демонструє весь потенціал її технологій приводу та підвіски, розробленої з використанням гоночного ноу-хау John Cooper Works на легендарній «Північній петлі» траси Нюрбургринг (Nürburgring Nordschleife).

Зачарування та трепет кидаються в очі, коли гонщики говорять про «Зелене пекло». «Північна петля» (Nordschleife) траси Нюрбургринг вважається особливо складною ділянкою. Її вражаючі повороти, підйоми та спуски, оточені лісовим ландшафтом, одного разу спонукали триразового чемпіона Формули-1 Джекі Стюарта дати трасі прізвисько, яке їй належить і сьогодні. Для інженерів-розробників MINI «Північна петля» – це максимальний показник продуктивності для кожної нової моделі британського преміум-бренда. Вони з особливою ретельністю присвятили себе тестуванню динамічних характеристик нового MINI John Cooper Works GP (витрата пального в змішаному циклі: 7,3 л/100 км; викиди CO2 в змішаному циклі: 167 г/км). Коло за колом вони налаштовували двигун, шасі й аеродинамічні властивості, поки нарешті не стало очевидно, що новий MINI John Cooper Works GP перетворює легендарне «Зелений пекло» на рай для кожного любителя автоспорту.

Звісно, «Кільце» зобов'язане своєю початковою назвою середньовічному замку Нюрбург, побудованому у 12 столітті на пагорбі, який сьогодні оточений «Північною петлею». Найкрасивіший вид на руїни замку відкривається з однойменного села недалеко від входу на гоночну трасу. Однак, саме новий MINI John Cooper Works GP стане головним об'єктом для фотографів під час так званої туристичної поїздки «Північною петлею». Чим ближче він підбирається до «Кільця», тим більше ентузіастів автоспорту зі смартфонами напоготові стикаються з цією справжньою рідкістю.

Новий MINI John Cooper Works GP, який випускається малою серією у 3000 екземплярів, є найшвидшою та найпотужнішою моделлю британського бренда, коли-небудь схваленою для використання на дорогах загального користування. Він піднімає екстремальне задоволення від водіння MINI на абсолютно новий рівень. Випробувачам навіть вдалося проїхати на прототипі цього екстремального спортсмена майже 21-кілометрову трасу менш ніж за вісім хвилин. Це перевершило найкращий час попередньої моделі майже на півхвилини. Вони оснастили серійний автомобіль всіма якостями, необхідними для того, щоб навіть новачки «Північної петлі» могли отримати хвилююче відчуття гонок у новому MINI John Cooper Works GP. Таким чином, після повернення на «Зелене пекло» швидко стає ясно, що остання модель John Cooper Works затьмарює конкуренцію у сегменті компактних автомобілів не тільки з точки зору поздовжнього та поперечного прискорення, його найбільшим козирем є точно контрольоване керування у будь-який момент, навіть на межах динамічних характеристик.

Виразний зовнішній вигляд MINI John Cooper Works GP вже вражає на старті: карбонові колісні арки, спойлер на даху з двостулковим контуром, великі 18-дюймові легкі ковані колеса та підвіска на 10 мм нижча, ніж у MINI John Cooper Works безпомилково вказують на динамічний потенціал ексклюзивного двомісного автомобіля. Натискання на педаль акселератора лише підтверджує це враження: розганяючись у бік Tiergarten, потрібно всього 5,2 секунди, щоб досягти позначки швидкості 100 км/год на дисплеї цифрової панелі приладів. 4-циліндровий двигун з турбонаддувом потужністю 225 кВт/306 к.с. і максимальним обертовим моментом 450 Нм забезпечує це непереборну жагу руху вперед. Сконцентрована енергія досягає передніх коліс, оснащених високоефективними специфічними шинами, через 8-ступінчасту коробку передач Steptronic, яка у поєднанні із вбудованим блокуванням диференціалу забезпечує перетворення крутного моменту без втрат на захоплюючі характеристики.

Переваги точного розподілу потужності між ведучими колесами проявляються також у шикані Hohenrain. Керування новим MINI John Cooper Works GP напрочуд маневрене і дозволяє йому динамічно прискорюватися з будь-якого повороту без будь-яких тенденцій надлишкової або недостатньої керованості. Спортивна гальмівна система також вселяє пряму довіру. Точна керованість і потужне зчеплення 4-поршневих дискових гальм з фіксованим супортом на передніх колесах і однопоршневих дискових гальм з плаваючим супортом на задніх колесах уповільнюють транспортний засіб, перш ніж воно увійде у наступний спадний лівий поворот. Повага до динамічних характеристик нового MINI John Cooper Works GP перетворюється на справжнє задоволення від водіння. Комбінація поворотів праворуч-ліворуч на ділянці Hatzenbach також приносить задоволення, так само як і наступні підйоми та крутий поворот праворуч за Schwedenkreuz.

Міцне кріплення двигуна, надзвичайно жорстка конструкція кузова та з'єднання підвіски, а також технологія підвіски, вдосконалені гоночним досвідом John Cooper Works, дозволяють новому MINI John Cooper Works забезпечувати вражаюче точну поведінку рульового керування. Неначе натягнута струна, він мчить звивистими ділянками після Fuchsröhre й Adenauer Forst, успішно знаходячи гоночні лінії практично без зусиль навіть у повороті Klostertal та в каруселі Caracciola. Велика ширина колії та специфічні збільшені значення розвалу для передніх і задніх коліс сприяють передачі поворотних сил і забезпечують приголомшливо високі значення поперечного прискорення. У режимі GP, який активується перемикачем, пороги втручання системи курсової стійкості (DSC) також збільшуються, щоб дати водієві ще більше можливостей при наближенні до граничних характеристик.

На швидкості 265 км/год приходить усвідомлення того, що максимальна швидкість нового MINI John Cooper Works GP абсолютно не обмежена. І на домашньому відрізку між Galgenkopf і Döttinger Höhe стає очевидним, що кращий спортсмен у сегменті компактних автомобілів незмінно залишається на обраному курсі навіть у швидкісному режимі. Як і характерний передній бампер, перш за все його особливий спойлер на даху грає ключову роль у відповідному зменшенні підйомної сили та забезпеченні аеродинамічного балансу навіть у поворотах на особливо високих швидкостях. Проте, незамінна функціональна цінність вражаючого двостулкового елемента у задній частині нового MINI John Cooper Works GP не перешкоджає його безцеремонному використанню у ролі столу для пікніка водіями «Північної петлі» під час перерв на обід.

Вони виїжджають після короткої перерви, включно із зупинкою на заправку. У кінцевому результаті, одне коло на трасі Нюрбургринг не підходить для того, щоб повністю розкрити потенціал потужності нового MINI John Cooper Works GP. Але, на щастя, кожна фінішна лінія також є стартовою. А коли справа доходить до екстремального задоволення від водіння, ворота «Зеленого пекла» не можуть відкриватися досить часто.